Derneğimiz Türkiye'de giderek gelişen, büyüyen ve güçlenen Tekstil Terbiye Sanayinin önemini ortaya koyarak sesini duyurmak, gelişmesine katkıda bulunmak ve bunları bir dernek çatısı altında gerçekleştirmek amacıyla 06 Eylül 1994 tarihinde kurulmuştur.

Türkiye Tekstil Terbiye Sanayicileri Derneği, yurtdışı Sanayi ve Ticaret Odalarıyla irtibatını yapmakta, kumaş satışı ile ilgili bağlantıları organize etmekte, yurtiçinde ve yurtdışında Kıyaslama ( Benchmarking ) çalışmalarını yapmakta ve bu amaçla bilgi toplamaktadır.

Ayrıca, iplikçilerle, mümessillerle, danışmanlık şirketleriyle irtibatı sağlamakta, makinecilerle, Ar-Ge şirketleri ve kuruluşlarıyla, vakıflarla ortak çalışma zemini aramaktadır. Sorunlu müşterilerin sorunlarıyla ilgili bilgi alış verişi ve müşteri sorunlarıyla ilgili Tahkim Kurulu çalışmaları da vardır. Derneğimiz sektörün gelişmesine yönelik olarak üyeler arasında dayanışma ve bilgi akımı sağlamaktadır.

 

Derneğimiz sektörün gelişmesi için eğitime ağırlık vermiştir. Bu amaçla muhtelif seminerler düzenlenmiş, işletmelerdeki personelin İş Güvenliği, Kalite Kontrol, Çevre Koruma, Tekstil Terbiyesi gibi Temel Konuların eğitimi ile Pamuklu ve Örme Kumaşların Ön terbiyesi ve Boyama işlemleri gibi ana konularda eğitim programları hazırlatmış ve uygulamıştır. Yapmış olduğu bu çalışmalar yanında sanayimizin yurt içinde ve yurt dışında kamuoyuna doğru bir şekilde tanıtımına, temsiline ve en önemlisi serbest ve dürüst ticaretin geliştirilmesine katkıda bulunmak üzere kurulmuş olan Derneğimiz üyelerimizin desteği ile çalışmalarını sürdürmektedir.

E-BÜlten Aboneliği
Haberlerden ve duyurularımızdan haberdar olmak için lütfen kayıt olun.