Ünvan        :  Turan Tekstil Sanayi İthalat İhracat ve Ticaret Ltd. Şti.

Telefon      :   0 212 435 34 34

Fax            :   0 212 634 44 74

Adres         :  Mahmutbey Yolu Yavuz Selim Mah. 3-11 Sokak No:27  Bağcılar / İstanbul

E-Posta     :    santral@turantextile.com  

Web Adresi :    www.turantextile.com

Tekstil sektöründe faaliyetlerini 20 yıldır ve devamlı büyüyerek sürdüren yüzde 100 müşteri memnuniyeti ile ulusal ve uluslararası kalite standartları çerçevesinde ürün ve hizmet sunarak gerçekleştiren şirketimiz Turan Tekstil San. İthalat İhracat ve Tic. Ltd. Şti. olarak 1990 yılında, halen Yönetim Kurulu Başkanı olan Sayın Adalet Turan Tarafından konfeksiyon imalat ve ihracatı yapmak için kurulmuştur. 1992 yılında örme tesisimiz ve 2003 yılında boyahane tesisimiz faaliyete geçmiştir. Turan tekstil Örme, Boyama, Apre ve Konfeksiyon işletmelerini tek çatı altında gerçekleştirebilen  büyük entegre tesislerden birisidir.


Turan tekstil’in şu andaki günlük kapasitesi ;


Örme biriminde 30 Ton  kumaş örme ,
Boyahanede 30 ton kumaş boyama ,30 ton apre
Konfeksiyon biriminde 7.500 - 10.000 bin adet arası Konfeksiyon imalatı yapılmaktadır.


Turan Tekstil olarak ticaretin özen, dürüstlük ve ciddiyet gerektirdiğine inananlardanız. Bu bilinçle ilkelerimiz doğrultusunda sürekli gelişerek hizmet sunduk. Atılımlarımızı yaparken tekstil sektörünü iç ve dış giyimde üretimden ulaşıma kadar bir bütün olarak değerlendirdik ve bu doğrultuda 2003 yılında Konfeksiyon 2004 yılında boyahane için OEKO-TEX 100 , 2006 yılında ISO 9001:2000 Kalite yönetim sistemi belgesini 2008 yılında Örme, Boyahane ve konfeksiyon için Organik sertifikasını aldık. Kuruluşumuz uluslar arası denetleme kuruluşu olan Sedex üyesidir ve tüm kategorilerde denetimden geçmiştir.

Son teknoloji ürünü makinelerimizle OEKO-TEX 100 Standartlarında pamuk, viskos, polyester, polyamid, süprem, havlu, kadife, 1x1 rib., 2x2 rib, selanik, interlok, jakar, iki iplik, üç iplik, modal, organik kumaş, tensel, viskon yün,vb. kumaşlar üreterek, bu üretimin bir kısmıyla sektördeki diğer yerli firmaların taleplerini karşılamaktayız. Ayrıca, şirketimizde çalışan deneyimli tasarımcı ve stilistlerimizle müşterilerimiz için model üretme ve koleksiyon hazırlamaktayız.


Şirketimizin ürün yelpazesi büyük ölçüde; t-shirt, kapş.fer. sweat-shirt,  hırka, yelek, ceket, gömlek, pantolon, eşofman, Polo t-shirtten oluşmaktadır. 60,000 m2' açık alan üzerinde 25.000 m2 kapalı alanda hizmet veren şirketimiz yaklaşık 550 çalışan personeli ile örme kumaş, boyama, apre ve konfeksiyon üretimi yapmaktadır. Çeşitli kumaş üretiminin yanı sıra, iç ve dış giyimde yaklaşık 400,000 adeti bulan aylık üretim kapasitemiz ile uluslararası kuruluşlara hizmet sunmaktayız.


Bunu gerçekleştirirken her zaman müşterilerimizin beklentilerini tam olarak karşılayabilmek bizim en önem verdiğimiz  noktalar arasındadır. Turan Tekstil olarak amacımız gelişmiş teknoloji ve uzman personelimiz ile uluslararası kalite standartlarında ürün ve hizmet sunarak sektöre öncülük etmektir. Başta Almanya, İtalya, İngiltere olmak üzere tüm Avrupa ülkelerine ihraç ettiğimiz müşteri koleksiyonlarının yanı sıra kendi kreasyonlarımızdan oluşan ürünlerimizi sergi salonumuzda sizlere sunmaktan mutluluk duyarız gerek Yurt içi ,gerekse yurt dışındaki müşterilerimize mal ve hizmet sunumu süresince müşterilerimiz ile kurulan kalıcı dostluklar, ulaşmayı başardığımız müşteri sadakati, verdiğimiz mal ve hizmetten dolayı müşterilerimizin duyduğu memnuniyetin bir kanıtıdır. Turan tekstil olarak elde ettiğimiz başarılarda çalışanlarımızın imzası olduğunu, kaliteli ürün ve hizmetin kaliteli insan kaynağı sayesinde elde edileceğini biliyor, insan kaynağımıza yatırım yapmanın bizi yarınlara taşıyacak güç olduğuna inanıyoruz...

E-BÜlten Aboneliği
Haberlerden ve duyurularımızdan haberdar olmak için lütfen kayıt olun.