Ünvan        :   Ekoten Tekstil San. ve Tic.A.Ş.

Telefon      :   0 232 853 13 33

Fax            :    0 232 853 13 19

Adres         :   Yedi Eylül Mah.Celal Umur Cad. No:6 Torbalı / İZMİR

E-Posta     :    info@ekoten.com.tr

Web Adresi    www.ekoten.com.tr

Ekoten Tekstil, Türkiye’nin ve Avrupanın en büyük ve en prestijli örgü kumaş üreticisi ve Türkiye’nin en büyük örgü kumaş ihracatçısıdır. Gerek son teknolojiyi kullanımı gerek araştırma geliştirme faaliyetleri ile alanında öncü bir kuruluştur.

EKOTEN TEKSTİL A.Ş  online olarak takip edilebilen merkezi boya ve kimyasal dağıtım otomasyonu ile desteklenmiş 32 jet boya makinası ve 2 pad batch boya makinası ile aylık 3000000metre kapasiteye sahiptir.

M&S,NEXT, ZARA, BERSHKA , TOPSHOP, MIROGLİO ,BENETTON gibi dünyanın önde gelen fashıon markalarının önemli tedarikçilerinden biri olan EKOTEN aynı zamanda en büyük spor markalarından biri olan DECATHLON markasının da kumaş üreticilerinden biridir. Body-size üretim hattı ile under –wear sektöründe de BLACK-SPADE markasının üreticilerinden NARKON tekstilinde önemli bir tedarikçisidir.   Hem yeni ürün geliştirmeye , hem de kalite ve verimliliğin yükseltilmesi için sürekli olarak insana yatırım yapmaktadır.

Mükemmel bir kumaş kütüphanesine sahip Ekoten Tekstil A.Ş.’de, 4500’ ün üzerinde kumaş, bütün detaylarıyla kayıtlıdır.Her tür örme kumaş talebine karşılık verebilen firmamızda oluşturduğumuz ürün gruplarımız genel olarak  ;  Standard, Greenline, Elegante,  Fashion, Active, Work wear,under wear, Medical gruplaması altında 9 farklı kategoride toplamıştır.

Yenilikçi, esnek düşünme kabiliyeti yüksek, müşteri odaklı çalışma sistemi gelişmiş ve öğrenen organizasyon yapısının yanında çalışanlarının eğitim ve güvenliği konularında da çalışanları cesaretlendirmenin önemine inanmaktadır. İşletmemizde İş Sağlığı ve Güvenliği adına tam zamanlı çalışan bir mühendis ve komite mevcuttur. 10 kara kuşak, 5 yeşil kuşak çalışanın rol aldığı Altı Sigma projeleri ile daha bilimsel bir bakış açısı ile geliştirmekte, 50’yi aşkın takım çalışması ile problemlere en uygun çözümleri araştırmaktadır

T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylı Ar-Ge Merkezi; müşteri istekleri, mevcut moda akımları ve global düzeydeki teknolojik gelişmeler doğrultusunda, müşteri hafızasında iz bırakacak şekilde, ürünlerin ticari başarısını da göz önünde bulundurarak, araştırma geliştirme faaliyetlerini sürdürmektedir. Geniş üretim yelpazesi ve Ar-Ge çalışmaları sayesinde moda için sürekli yeni koleksiyonlar ve kumaşlar geliştirmekte aynı zamanda teknik tekstiller ve performans kumaşları konusunda sürekli yenilikler yapmaktadır.

 

E-BÜlten Aboneliği
Haberlerden ve duyurularımızdan haberdar olmak için lütfen kayıt olun.