Ünvan        :  Bilici Yatırım San. Ve Tic.A.Ş.

Telefon      : 0 322 394 46 46 (10 Hat)

Fax            : 0 322 394 46 55

Adres         : Adana Hacı Sabancı Org. Sanayi Bölgesi Atatürk Bulvarı No: 7 01350 Sarıçam - Adana

E-Posta     :  yatirimci@biliciyatirim.com

Web Adresi:   www.biliciyatirim.com

Bilici Yatırım San. ve Tic. A.Ş., Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde 25.200 m2 bir arsa üzerinde kurulu 11.620 m2 kapalı alanda yerleşik iplik boya ve kumaş boya terbiye fabrikasıdır.

Dokuma fabrikalarından gelen iplik ve dokunmuş ham kumaşları, son teknolojik makineler ve bünyesinde çalıştırdığı kalifiye personel ile dünya standartlarında işleyerek iplik boya ve kumaş boya apre işlemi yapmaktadır. Üretim kapasitesi 50.000 metre/gün olan tesislerde ayda 1.500.000 metre üretim yapılabilmektedir.

Son model yakma, kasar, gergisiz yıkama, gergisiz kurutma, germe kurutma, jet boyama, buharlama, silindir kurutma, kontinü boyama, sanfor, şardon, makas ve zımpara makinelerini bünyesinde toplayan Bilici Yatırım Fabrikası, bölgenin seçkin boya terbiye tesislerindendir.

Ayrıca akreditasyonlu ve tam teçhizatlı fizik ve kimya laboratuvarlarına sahip olan tesis, özellikle ihracat ürünlerinde aranan buruşmazlık, su geçirmezlik, çekmezlik, leke tutmazlık, teflon apre gibi özel apre işlemleriyle birlikte, boyama haslıkları (solmazlık) konusunda üstün rekabet gücüne sahiptir.

Bilici Yatırım San. ve Tic. A.Ş. tarafından üretimde kullanılan kaliteli boya ve kimyasallar ile dünya standartlarında ve birinci kalitede üretilen kumaşlar, grup pazarlama şirketi BTD Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile dünya pazarında rekabet etmektedir.

Bilici Yatırım San. ve Tic. A.Ş., 23 Kasım 2010 tarihinde grup şirketlerinden Biltaş Bilici Tekstil İnşaat Turizm Sanayi ve Ticaret A.Ş.’yi kül halinde devir almış ve unvanını Bilici Yatırım Sanayi ve Ticaret A.Ş. olarak 20 Aralık 2010 tarihinde tescil ve ilan ettirmiştir.

Fabrika, 25 beyaz yakalı ve 210 mavi yakalı çalışanıyla faaliyetine devam etmektedir.
 

E-BÜlten Aboneliği
Haberlerden ve duyurularımızdan haberdar olmak için lütfen kayıt olun.